čtvrtek 13. září 2012

Báze pod make-up


Hezký den,
dnes bych navázala na první recenzi týkající se pleťového krému, základu pod make-up, a pokračovala v dalším kroku pro dokonalý make-up, a to v nanášení báze pod make-up. Jen bych chtěla dodat, že tohle jsou pouze základy. Nejsem žádný vizážista, ale učím se, takže pokud máte nějaké rady, šup sem s nimi, ráda je uvítám. Proto jsem vytvořila tento blog, abysme si navzájem předávali rady. Snad mě v tom podpoříte :)

A k čemu vlastně báze slouží? Musí se používat? Já jí používám pokaždé když budu nanášet make up. Pokud máte póry, nebo jemné vrásky, tak bych řekla že je to nutnost. Nepoužívám jí jen tehdy, když se rozhodnu pro tónovací krém nebo BB krém - ten přeci jen má těch vlastností v sobě víc, takže báze není potřeba. Zajímalo mě však co to udělá, a věřte, že na škodu to rozhodně není :)

A začneme mým prvním favoritem. Tím je báze "Dermacol Matt Control 18h"


Když jsem si koupila první balení, tak mě připadala, teda mám na mysli její vůni, jak spečený olej, ale po spotřebování asi tak 1/3 ten smrad přestal ( promiňte, ale jinak se tomu vážně říkat nedalo ), a báze byla úplně bez zápachu. Druhé balení bylo úplně v pohodě, takže jsem minule nejspíš narazila na zkažené zboží :( No nic. Jinak tedy tato báze má mírnou parfemaci, nic výrazného, je tužší konsistence, barvu má bílou, a je mutující. Dobře se roztírá, vytvoří potřebný film k zakrytí pórů, vrásky vyplňuje jen lehce, ale co miluju je, jak perfektně dokáže zmatnit pleť. To já potřebuji protože moje čelo a nos se lesknou jak psí .... :) Nepočítejte ale už s výdrží, těch slibovaných 18h, řekla bych tak těch 6h, ale vše záleží také na make upu a počasí ( alespoň v mém případě ). Balení má 20ml a stojí 249Kč ( viz zde ).

Favorit č.2 je báze "Catrice Prime and Fine"


Ta je také perfektní. Parfemace teda nic moc, ale není však moc výrazná. Tato báze je pěnová, jemně narůžovělá, a kdo má delší nehty bude mít asi problém jí z té malé dózičky nabrat. Je krásně jemná, perfektně se roztírá, kryje jemné vrásky, ale bohužel nezmatňuje ;( Obsah dózy je 14g a cena 134Kč ( viz zde ).

Dále tu mám bázi, kterou si všichni nemohou vynachválit, ale pro mě prostě tak úžasná není. Je to báze také od Dermacolu a jmenuje se "Satin make up base".


Tato báze je lehce parfémovaná, je čirá, gelová, a moc dobře se roztírá. Vyhladí jemné linky, ale bohužel, v mém případě, nezakryje póry, a naopak se do nich vcucne :( Navíc vůbec mi nezmatňuje pleť, a mírně se po ní lesknu. Zastánkyně této báze teď na mě asi pokřikují, ale hold se našel někdo komu nesedí. Já jsem si koupila 10ml balení ( 169Kč, viz zde ), ale prodávají také 15ml ( viz zde ).

A jako poslední tu mám propadák od Avonu. Jmenuje se "Avon MagiX face perfector" a už si jí nikdy nekoupím, ani na ní nesáhnu ( maximálně v případě nouze, kdy mi dojdou předchozí 3 )Parfemace je šílená, hodně výrazná, nevoní mi a vůbec to nemá s bází nic společného. Spíš bych řekla že je to krém. Je bílá, trošku tužší, ale to je asi tak všechno, co k této bázi můžu říct. Balení 30ml, cena 168Kč ( viz zde ).

Máte svého favorita? Napište mi :)

Žádné komentáře:

Okomentovat