neděle 2. září 2012

Štětce


Ahoj :)
Dnes tu mám pro vás ukázku pár kosmetických štětců na make-up. Já osobně používám své ruce, ale rozhodla jsem se že si nějaký koupím. Ale který? Každý štětec je jiný a s každým se jinak zachází. Našla jsem si pár informací které mi pomohly s výběrem, možná pomůžou i vám.

Foundation Brush - klasický plochý

U tohoto tipu štětce platí "čím větší plocha, tím lépe", protože s větším štětcem se rychleji pracuje, a také se vyhnete problému viditelných rýh po každém tahu dalšího nanesení make-upu. Make-up s tímto štětcem se nanáší v dlouhých tazích, je ideální pro hustší tipy make-upů. Malý foundation brush je dobrý na zakrytí kruhů pod očima kam se snadno dostane.


Flat Top Brush

Popravdě když jsem hledala informace o tomto štětci, tak se mi zdají úplně stejné jako některé tipy na pudr. Dokazuje to i obrázek který se na internetu k tomuto štětci často objevuje ( já si pro vás vybrala všechny od značky e.l.f. )
Tento štětec s rovnou plochou je ideální pro zakrytí nedokonalostí jako jsou rozšířené póry. Štětec se drží kolmo k tváři a make-up se nanáší krouživými pohyby. Doporučuje se na něj více tlačit, tím prý make-up vtlačíte do nežádoucích póru a rýh. No, to teda nevím zda je to nejideálnější :-/


Stripple brush 

Tohle je můj favorit, zatím ho nemám vyzkoušený, ale už jsem si ho objednala :)
Tento štětec má dva druhy vláken, dá se použít nejenom na make-up, ale také na tvářenku, bronzer i pudr. S tímto štětcem pohybujte krouživými pohyby, ale netlačte na něj, štětinky by se neměly prohýbat. Pokud toto pravidlo dodržíte, nebude první vrstva make-upu těžká, a budete moci dále vrstvit. Ze všech druhů štětců docílíte právě tímto onoho tzv. "airbrush" efektu, bezchybné pleti a nežádoucích map.

4 komentáře:

 1. Já si vystačím se štětcem na pudr a na stíny :-)

  Paris-London Giveaway

  OdpovědětVymazat
 2. Bella: Taky možnost :) A jak se ti s nimi pracuje? Mají nějaké výhody oproti jiným stětcům?

  OdpovědětVymazat
 3. Doporučila bych ti Flat top brush:) já osobně ho mám a používám ho na roztírání make-upu a je vážně super:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za radu :) Momentálně jsem si koupila ten stipple, ale časem bych chtěla vyzkoušet všechny tři.

   Vymazat