pondělí 11. srpna 2014

Gelové tvářenky/cheek tint/blush tint

Jsou lepší než pudrové?


Myslím, že na tuto otázku si musí každá žena odpovědět sama, protože každé z nás vyhovuje něco jiného. Já bych vám dnes ráda napsala svůj názor na tyto tvářenky ( nebo chcete-ly tinty ). Budu psát o těch tvářenkách co mám já osobně doma, a o tom jak mě tyto tvářenky vyhovují nebo nevyhovují.

V mé kosmetické tašce můžete nalézt blush Tint od kosmetiky Catrice, 2x cheek tint od Essence a 2x HD blush od elf. Hned na první pohled je jasné že se jedná o barevnou vodu, gel či krém. Všechny jsou jsou v plastových dózách s dávkováním na pumpičku, kromě tintu od Catrice, který je ve skleněné dóze a má houbičkový aplikátor podobný lesku na rty. Jsou malinké, vejdou se všude, jejich spotřebované množství krásně vidíte jak nahoru ubývá ( platí u Essence a elf ) nebo naopak klesá ( Catrice ) v průhledné dóze, a nemusíte se bát že na jednu aplikaci spotřebujete velké množství, naopak. U těchto tvářenek stačí nepatrné množství, malá ťupka v závislosti jak intenzivní chcete líčení. Proto hlavně opatrně.

Tvářenka Catrcie je velmi vodová a ráda se rozlézá po tváři. Je to výhoda i nevýhoda. Výhodné je to pro ty, co chtějí tvářenku narychlo použít a hned jít. Nevýhoda této tvářenky je, že pokud dáte hned napoprvé velké množství, tak jí budete mít všude, protože jak jsem už psala, ráda se rozlézá a pomaleji se vpíjí. Proto ji doporučuji nanášet ve více vrstvách, ale pokud chcete jen lehký nádech, bude vám stačit jen jedna vrstva. Takže pokud se naučíte jak velké množství je třeba, je to rychlovka.
Barva Rose Flush je krásně jasná červená, na tvářích ale tak jasná není.

Tvářenky od kosmetiky Essene jsou gelové. jejich nanášení je velmi snadné, přesné a rychlé. Gel je hustý tak akorát a jedno "pumpnutí' vám vystačí až až. Já dokonce pumpičku zmáčknu jen na polovic, to mi bohatě stačí. Barvy jsou intenzivní a na tvářích vydrží poměrně dlouhou dobu. Proto, že jsou gelové, jdou krásně roztírat.
Barva Soak up the sun se zdá na první pohled tmavě fialová, jedná se však o barvu hnědou.
Hello summer je barva červeno-oranžová

Elf tvářenky jsou, ze všech co mám, svou konzistencí nejhuščí. Je to něco mezi krémem a pěnou. Při dávkování jsem velmi opatrná, protože jsou velmi pigmentované ( na fotce tváře je bohužel růžová vidět špatně ). Jejich výdrž je velmi dobrá. Nanáším je ťupáním po tváři, aplikace je to pomalejší.
Showstopper je výrazná fialová s perletí.
Headliner je sytě růžová.

Aby jste měly představu jak tvářenky vypadají na tváři, udělala jsem ze všech na své tváři kolečko. Barvy jsou už mírně rozetřené.
Co mám na těchto tvářenkách nejraději je, že u nich nemusím používat štětce a snadno je rozetřu prsty. Líbí se mi na nich že se vpijí do kůže a nedělají pudrový efekt. A proto mi připadají i více přirozenější. Další čeho jsem si u nich všimla je, že obstojí i menší šplouchanec vody.

Ať se rozhodnete pro jakékoliv tvářenky, hlavní podle mě je, že se vám líbí a že vám vyhovují. Já mám ráda oboje, ale přednost momentálně dávám těm gelovým.

Přeji hezký den a budu ráda když mi napíšete váš názor ;)


4 komentáře:

 1. Já mám tu Essence tvářenku v hnědé barvě a, stejně jako Kassenka v posledním videu, se s ní nějak neumím popasovat. Buď jí rozetřu moc nebo mám mapy:(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to chce právě jí "ťupat" a krouživými pohyby hezky rozetřít, a hlavně po malinkých kapkách. Mě také chvíli trvalo než jsem zjistila jak na ní, a teď je to paráda.

   Vymazat
 2. Tak já jí dám ještě šanci a poreferuju:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře. A pokud máš doma kabuki štětec, tak já jím tvářenku ještě rozetřu dostracena, to také pomáhá.

   Vymazat