neděle 26. října 2014

Jak na nehtovou kůžičku

Mé osobní rady
Hezkou neděli, jakpak se dnes máte? Mě pořád trápí nachlazení a tak se snažím zaměstnat něčím příjemným, jako například čtením, ale o tom psát dnes nebudu. Dnes bych vám ráda ukázala jak pečuji o své nehty, a to konkrétně jak si odstraňuji nehtovou kůžičku.

Nebudu vás trápit latinskými názvy, prostě budu psát nehtová kůžička a mám namysli konkrétně kůžičku u "měsíčku" nehtu. Bohužel vám ani neukáži fotky mých vlastních nehtů a postup jak si kůži odstraňuji, mám totiž akrylové nehty a kůži si odstraňuji pouze když si dělám nehty nové, nebo když je to zrovna potřeba. Proto jsem našla vhodné fotky na Googlu pomůckami, které používám já a které mám doma.

Co používat a jakým pomůckám se vyhnout?
Určitě bude dobré, když si pořídíte nějaký změkčující olejíček. Ten seženete v každé drogérii a dáte za něj přibližně 70 - 150 Kč. Ulehčí vám práci a navíc se prodávají i s různými vůněmi. Olejíček naneste na nehtovou kůžičku a jemně ho do ní vmasírujte, pak ho nehte přibližně 2-3 minutky působit.

Pomůcek na odstranění kůžičky se prodává celkem hodně, ale jak si vybrat správně? To bude záležet na vás, ale existuje pravidlo - NIKDY kůži NESTŘÍHEJTE!!! Proč jí nesmíte stříhat? Je to chyba protože když si kůži budete stříhat, vyroste vám rychleji a bude čím dál tím víc tvrdší. To není z mé hlavy, to vím přímo z kurzu, takže si nevymýšlím. Takže nůžky a ořezávátka jsou tabu. I když je tu vyjímka, a to když vám vyčnívá doopravdy velká kůže, jako například u záděrů.
Správný postup je kůži zatlačovat. Když jí zatlačíte, tak jí ztenčíte a pravidelnou údržbou bude menší. Určitě si kupte nehtové kopýtko. Můžete si koupit buďto dřevěné, umělohmotné nebo speciální kovové. Ty také seženete v běžné drogérii, kovové pak u specializovaných prodejců nebo e-shopech. Poslední pomůckou jsou "štipky", ale ty používejte jen minimálně, když už ani zatlačování nepomůže.


Na závěr můžete kůžičku potřít nějakým výživným olejem nebo krémem. Když takto budete postupovat uvidíte že za pár týdnů budete mít krásné nehty ;)

Pomohly vám mé rady? Napište mi.

Žádné komentáře:

Okomentovat