pondělí 22. prosince 2014

Doporučená četba

Michelle Phan 

Make up: Your life guide to beauty, style and success - online and off

Dnes začneme trochu jinak.
Jako každá dívka jsem někde hledala rady a inspiraci. Tou mojí se stala dívka jménem Michelle Phan. Asi před rokem jsem náhodou na Youtube narazila na její videa a hned jsem si jí oblíbila. Mohla sem u ní nalézt různé rady jako například jak na pleť, tak i makeup tutoriály. Dnes už je to běžná věc, sledovat video návody, ale Michelle mi je sympatická a její videa mají něco do sebe.
Nedávno jsem se dozvěděla, že Mish vydává svou první knihu - rádce jak na makeup, a vlastně jak na úspěšný život. Knihu jsem si moc přála a hned jsem si jí objednala, a to i přesto, že kniha se prodává pouze v zahraničí. To ale nebyl problém, existuje totiž mnoho zahraničních e-shopů. kde si jí můžete pořídit, já jí mám z Amazon ( klikni ).
Kniha je pěkně napsaná, žádné složité souvětí zde nenajdete, a proto jí zvládnete přečíst i s průměrnou znalostí angličtiny. Kniha je v pevné vazbě a má 230 stran.
Michelle Phan je vietnamská dívka, narozená v Bostnu, žijící i nadále v Americe, která už od mala překypovala talentem. Když poprvé sáhla na makeup ( teď mluvím o makeupu obecně ), byla uchvácena jak jí líčení může změnit. Proto se rozhodla natočit svůj první tutoriál na Youtube, a tím dát všem vědět, jak vám líčení může být v životě nápomocné. Vždy když se cítíte dobře nebo špatně, vše dáváte na sobě znát, ale proč své pocity neskrýt nebo naopak neukázat ve svém líčení? Vše se odráží ve vaší tváři. Já když se necítím moc dobře, tak se líčím neutrálně, ale pokud to na sobě nechci dát tak moc znát, nalíčím se více výrazněji, a o tom Mish právě píše.

Kniha ale není jenom o líčení. Vše začíná popisem Michellina života. Jaká byla když byla malá, jak se dostala s rodinou do Ameriky, kde studovala, jak se vypracovala do současné pozice.
Následně kniha začne s radami jak na pleť. Zde vám Mish poradí jak pleť čistit, jak o pleť pečovat, že je důležité používat ochranné krémy, a že nesmíte zapomínat ani na své ruce a nohy. Tady mě trochu mrzí, že neudává přesný popis krémů které používá, docela by mě to zajímalo. Následně se věnuje přímo makeupu. Jak čistit své štětce, jaké druhy makeupu existují, jak vybrat ten správný odstín, že se nesmí zapomínat na bázi pod makeup. Dále se věnuje očnímu makeupu včetně obočí. Ke konci této kapitoly vám Mish popíše, jak konturovat pleť a že i organizování makeupu má svůj význam.


Další kapitoly jsou jak pečovat o své vlasy, ruce, nehty a chodidla. Zde se mi líbí, že vám Mish poradí i jak na domácí kúru na vlasy, nebo co prospěje vaším chodidlům.

To by bylo asi vše ohledně krásy. Další kapitoly se věnují už módě, digitálnímu životu, konverzaci, jak nalézt práci, jak si jí udržet a jak být úspěšná.
V módě vám Mish poradí co je vhodné pro jakou příležitost, jak organizovat svůj šatník, ale také i jaké brýle zvolit ke svému tvaru obličeje. Brýle jsou přeci také módní doplněk, nebo ne?
Kapitola digitální život, jak psát a konverzovat je pro mě trochu divná. Nevím proč, ale každý si snad s přáteli může psát tak jak chce, a doufám že pozná co se sluší a patří. I když v jenom musím souhlasit, je docela blbé když hned neodepíšete na smsku, ale na fb házíte jeden příspěvek za druhým. Ano, i o tom Michelle píše.
Kapitola která se mi naopak líbí je, že vám Michelle poradí jak na životopis a to psaný i strukturovaný. To je podle mě užitečné.

Předposlední kapitolou je stolování a jak se obléct například na obchodní večeři. To už není pro mě, já nepracuji někde v kanceláři nebo na vyšším postu, takže to jde mimo mě, i když někdy se to může hodit.
A poslední kapitola je ukončení a pár otázek od čtenářů.


Pokud hledáte rádce do života, rady ohledně makeupu, tato kniha je užitečnou pomůckou. Mě osobně trochu pomohla, ale i tak se mám pořád co učit.
Budu moc ráda když mi napíšete co, nebo kdo vám osobně pomáhá. Nebo spoléháte jen sami na sebe? Ráda budu znát váš názor ;)

3 komentáře:

 1. Mám Michelle moc ráda, ale sama za sebe si nejsem jistá, jestli bych tu knihu využila k něčemu víc než jednomu prolistování. Fotky jsou moc hezké, ale má to pro mě obsahově asi stejný význam jako časopisy či blogy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Částečně máš pravdu. Já osobně ale patřím k těm, co mají raději tištěnou podobu :)

   Vymazat
 2. Určitě bude vypadat moc hezky třeba na konferenčním stolku:))

  OdpovědětVymazat