neděle 26. července 2015

Manufaktura

Glycerinové mýdlo


Vítám vás u dalšího nedělního článku.

Dnes bych vám ráda ukázala jeden výrobek od české společnosti Manufaktura, a to ručně vyráběné glycerinové mýdlo.


Manufaktura byla založena v roce 1991 v Praze, původně s cílem udržet a prostřednictvím vlastní obchodní sítě presentovat česká a moravská řemesla. Roku 1989 navázali na dávnou tradici výroby čerstvých glycerinových mýdel v bývalé Kadlecově mýdlárně v Libni. Díky jejich úspěchu a poptávce po dalších produktech byla tato mýdla postupně doplňována o další kosmetické výrobky. V roce 2005 dosáhl kosmetický sortiment takové úrovně, že začali budovat druhou obchodní síť – kosmetické obchody Manufaktura Vaše domácí lázně. Tyto značkové obchody nabízí kosmetiku Manufaktura a originální, kvalitní, v naprosté většině české doplňky pro jedinečné domácí lázně. Při vývoji se inspirují světoznámou českou lázeňskou tradicí a objevují nové účinné kosmetické ingredience – české pivo, moravské víno, karlovarskou vřídelní sůl, léčivé byliny atd. Na unikátních recepturách spolupracují s předními lázeňskými a kosmetickými odborníky a dermatology. 

Asi před 3 týdny jsem v Liberci navštívila jeden z jejich obchodů a byla jsem mile překvapena jejich obsluhou. Slečna prodavačka byla milá a ráda mi popsala většinu produktů. Já jsem však do obchodu šla za určitým cílem, koupit si ručně vyráběné mýdlo. Tyto mýdla mám moc ráda a byla jsem zvědavá jaké bude od Manufaktury, protože od této kosmetiky jsem ještě nikdy nic neměla. Mýdel měly nespočet a nemohla jsem si vybrat. Nakonec jsem sáhla po váženém mýdle s vůní třešní. 
Velikost mýdel, která si koupíte záleží pouze na vás. Buďto si vyberete z nakrájených mýdel které nemají obal, dokonce myslím že vám je nakrájí i na místě na vaše přání, nebo si vyberete naporcované a zabalené. V obchodě si je můžete dokonce i očuchat, mají tam vzorky. Já si koupila už zabalené a to nejmenší možné. Jak sami můžete vidět, i tak je poměrně velké. Vůně třešní je krásná, mám jí ráda. Jedinou nevýhodou tohoto mýdla je, že vám ta krásná vůně na pokožce moc dlouho nevydrží, vlastně je velmi slabá a rychle zmizí. Pokud si ale mýdlo dáte do skříně mezi oblečení, bude vonět stále krásně a skříň bude příjemně provoněná.

Cena cca 70 Kč, váha, složení viz mé foto.

Už jste někdy zkoušely tuto kosmetiku? Pokud ano jaký výrobek? Napište mi ať vím co dalšího si koupit. Přeji hezký zbytek dne ;)

3 komentáře:

 1. Manufakturu bych rada vyzkousela.
  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Tuhle značku jsem nezkoušela, ale mám v plánu :)

  July Favourites

  OdpovědětVymazat
 3. Budu ráda když mi dáte vědět co jste si koupily a jak vám výrobek vyhovoval ;)

  OdpovědětVymazat